PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34885}

Światło w mroku

Shining Through
6,7 2 531
ocen
6,7 10 1 2531
Światło w mroku
powrót do forum filmu Światło w mroku

Moze taka była ksiazka , jesli tak to spoko , napewno wielu osobom podobał sie ten film i to bardzo jesli ma taka ocene ale ja jestem zwolenikiem powaznych filmów i dlatego moja opinia jest jaka jest. Aktorzy mówia w nim jakby grali w teatrze , szczegulnie gdy chodzi o sceny miłosne , te ckliwe teksty normalnie przywoływały mi na mysl pierwsze filmy lat 30-40 jak przemineło z wiatrem . Nie powiem ze fabuła jest zła ale sama jej realizacja juz tak. Jedyny aktor który nie zawodzi to Liam Neeson bo jest powazny jak na tematyke filmu przystało. Za to to co robi ta kobieta w tym filmie jest absurdalne. Na poczatku filmu wydaje sie jakby wszystkie rozumy pozjadała , a potem robi takie głupoty ze szkoda gadac , sceny w których kieruje przygotowaniami do kolacji czy ta w której bije sie o rybe sa poprostu komiczne.Załoze sie ze twórcy tego filmu nie mieli zamiaru zrobic parodi listy schindlera, ale efekt koncowy jest niepokojaco smieszny. Film nie jest jakis zły ale potrafi rozdraznic samym tym ze gdy sie go oglada to nie da sie odpedzic myli ze miał potencjał na naprawde dobry film a wyszedł tylko sredniak przez pare głupich scen a raczej głupia głowna bohaterke , pozatym to jak czesto Michael Dauglas wyskakuje z nikat by ja ratowac kaze sie zastanowic czy nie lepiej by zrobił gdyby sam poszedł szukac tych dokumentów bo zapewne udało by mu sie to bez problemu , w koncu posiadał umiejetnosc teleportacji:)

ocenił(a) film na 5
Klopsik1988

bardzo trafiony komentarz, po obejrzeniu mialem b podobne odczucia. w jednym z postów była mowa o 'znakomitej intrydze', no cóż, ja nie zauważyłem:)

ocenił(a) film na 8
Klopsik1988

Nie wszystkie filmy ktorych akcha dzieje sie w czasie wojny sa filmami wojennymi. Wam polecam sensacje 20 wieku.

Klopsik1988

Następnym razem popracuj ,Klopsiku, nad poplszczyzną, bo za ten post dwója. Druga dwója za merytoryczną analizę tego filmu.

ocenił(a) film na 3
saba_999

To nie jest forum lingwistyczne i jeśli nie masz argunentów to nie zabieraj głosu sypiąc "popracuj nad polszczyzną". Merytorycznie zgadzam się z opinią Klopsika, bo mnie też bohaterka drażniła i jej zachowanie działało mi na nerwy. Zasłużyła na "malinę" jak dawno nikt i to nie ma związku z fabułą, rzekomą 'intrygą" czy nawet potacią opisaną w ksiązce (jeśli film był na podstawie ksiązki- tego nie wiem), bo po prostu gra była słaba.

ocenił(a) film na 3
kat_g

sęk w tym, że poprawnego języka winno się używać niezależnie od miejsca, czy to forum dla humanistów, kibiców czy kinomanów.
Inna rzecz, że film rzeczywiście słaby i naiwny, a odtwórczyni głównej roli kobiecej zagrała fatalnie. Takiej tandetnej maniery dawno nie widziałem.

ocenił(a) film na 9
kat_g

Forum lingwistyczne to na pewno nie jest, ale to nie powód, żeby "popisywać" się aż tak szkaradną polszczyzną. Umiejętność poprawnego wypowiadania się w mowie i piśmie w ojczystym języku obowiązuje zawsze i wszędzie. To element nie tylko wykształcenia, ale także dobrego wychowania. Mnie takiej klasy wypowiedzi przypominają głośnie i długie pierdnięcie przy stole na przyjęciu dyplomatycznym. Takie przyjęcie to też nie jest przecież forum dotyczącym sposobów wydawania tego typu odgłosów, a mimo to tego się nie robi....

karakrytyka

Masz rację. Namnożyło się tu "polakuf", nieraz nastawionych bardzo patriotycznie, tyle że bełkoczących. Sądzę, ze wielu filmwebowiczów ma trudności czytania (patrzenia, pisania i myślenia) i ze zrozumieniem. Np. Klopsik 1988 napisał, że jest zwolennikiem poważnych filmów. Zobaczyłem co i jak ocenia i wiem: jest zwolennikiem kina, które jemu się podoba.

Klopsik1988

Masz całkowitą rację. Film (a zwłaszcza główna bohaterka) tak mnie poirytował że już 3ci koment daję, a rzadko się udzielam. Twoja wypowiedź jest "po polsku" i zrozumiała. Jak ktoś ma z tym problem niech popracuje nad "czytaniem ze zrozumieniem". Krytycy @Klopsika z braku argumentów czepiają się nawet Jego ocen a w rzeczy samej są odpowiednie do jakości filmów i potencjalnego gustu oceniającego

Klopsik1988

Podpisuję się "ręcyma" i nogami. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones